2015_ACA Generic Banner.jpg

Horses names that are listed in CAPITALS are ACA REGISTERED and eligible for points and ACA Horse Titles

Armidale (NSWZ) 22/01/2016

Maiden

Judge: Wayne Bean | Horses: 302

1 Bill Carey (BZ) IMPRINT 177 31
2 Pete Comiskey (CZ) Merlin 175 30
3 Dan Condon (NZ) Mistro 173 28
3 Michael Odonohoe (CZ) OAK N PEPTOS 173 28
3 Pete Comiskey (CZ) EBONY 173 28
6 David Andrews (NSWZ) Ella 172 25
6 Jack Gallagher (BZ) MOORE GOLD 172 25
8 Caleb Doyle (NSWZ) Doc 171 7.33
8 Hugh Miles (NSWZ) Chic Acres 171 7.33
8 Pete Comiskey (CZ) Polly Pocket 171 7.33

Novice

Judge: Dan Condon | Horses: 405

1 Ben Rossiter (NSWZ) Kelly 179 51
2 Ben Hall (WZ) JACKSON 178 42.6
2 Cameron Jones (NSWZ) SOPHISTICATION 178 42.6
2 Daniel Tapp (NTWAZ) Blue Fox 178 42.6
2 Pete Comiskey (CZ) CD CATT 178 42.6
2 Rachael Bean (NTWAZ) JACKS DIAMONDS 178 42.6
7 Felicity Burton (SEZ) ELSOLA REY 177 33
7 Jack Gallagher (BZ) EP SOPHISTACATT 177 33
7 Kimberley Sammon (SEZ) PINK PANTHER 177 33
10 Gavin White (NSWZ) Smarty 176 9.66
10 John Hardie (NSWZ) Lena's Conman 176 9.66
10 Laura MacIntosh (NSWZ) CONMAIDE 176 9.66

Open - 2 Round

Judge: Jim Freeman | Horses: 226

1 Jim Lyons (NSWZ) AMBER 179 38
2 Gavin White (NSWZ) Joker 178 36
3 Ben Hall (WZ) FOOT ACRE 177 33
4 Jack Gallagher (BZ) QUINTON 175 29
5 Karl Burton (SEZ) LECTRIC KELLIE 174 24
6 Henry Quilty (NSWZ) SAINTLY 173 21
7 Wayne Bean (NTWAZ) Dynasty 171 19
8 Michael Odonohoe (CZ) WOOD SHE POPCORN 170 17
C/O Jim Southeron (NSWZ) Classic Acres 23 0

Res. Open (Open Only)

Judge: Jim Freeman | Horses: 62

1 Pete Comiskey (CZ) CRAFTY DIVA 177 27
2 Bill Carey (BZ) DOUBLE IMPACT 176 21.66
2 John Rogan (NSWZ) ANNA 176 21.66
2 Kimberley Sammon (SEZ) DUAL N ROOSTER 176 21.66
5 Gavin White (NSWZ) Joker 174 13
6 Ben Hall (WZ) CLASSY DOVE 171 7
C/O Karl Burton (SEZ) OAKS PENNY 24 0

Ladies

Judge: Gavin White | Horses: 155

1 Lacey Latham (NSWZ) Via Con Deosi 173 16
2 Anna Lowrey (NSWZ) GO FOR LENA 172 14.5
2 Kylie Barnett (NSWZ) SASS N CAT 172 14.5
4 Brooke Jarrett (NSWZ) ACE 166 12.5
4 Bryony Puddicombe (CZ) CD CATT 166 12.5
6 Sophia Tapp (NSWZ) FLYING FOX JACKIE O 162 11

Juvenile

Judge: Gavin White | Horses: 50

1 Lucy Sadler (NSWZ) ANNA 89 6
2 Daniel Summers (NSWZ) Boorie Creek Gift 88 5
3 Daniel Summers (NSWZ) Rhondhu Oaks Limerick 87 3.5
3 Joe McKinnon (BZ) Daredevil 87 3.5
5 Sam Weston (NSWZ) CREDIT 85 2
6 Lucy Sadler (NSWZ) SAFFIRE 84 1

Junior

Judge: Gavin White | Horses: 22

1 Ally Weston (NSWZ) Peppy 23 0
2 Ally Weston (NSWZ) BIRDY 22 0
2 Darcy Booth (NSWZ) Betty 22 0
2 Darcy Booth (NSWZ) Tubby 22 0
2 Jack Armstrong (BZ) Oak 22 0
2 Lani Barnes (NSWZ) Copycat 22 0
2 Matthew Sisson (NSWZ) Diva 22 0
2 Rory Odonohoe (CZ) Smart Little Babe 22 0

Maiden 4 Maiden

Judge: Wayne Bean | Horses: 75

1 Troy Brazier (NSWZ) Fourex Valley Bandit 89 0
2 Jamie Mainey (NSWZ) Agile 87 0
3 Caleb Doyle (NSWZ) Doc 86 0
4 Ben Morrow (NSWZ) DEETS 85 0
4 Jamie Mainey (NSWZ) Centrefold Girl 85 0
6 Emma Condon (NZ) Felicity 84 0