2015_ACA Generic Banner.jpg

Horses names that are listed in CAPITALS are ACA REGISTERED and eligible for points and ACA Horse Titles

Woodenbong (NSWZ) 20/07/2018

Maiden

Judge: Ron Dean | Horses: 83

1 Mathew Rippon (NSWZ) Strawberry Oak 88 9
2 Matthew McCormack (NSWZ) SCARLET 87 7.5
2 Peter Mann (NSWZ) Defender 87 7.5
4 John OBrien (SEZ) SELIGMAN COMMAND 85 6
5 Debra Lucas (SEZ) STARELLE OPAL 84 3
5 Glen McKey (NSWZ) Clementine 84 3
5 Michelle McCormack (NSWZ) CONVICTION 84 3

Maiden

Judge: Greg Widderick | Horses: 128

1 Craig Sheppard (SEZ) CHATTAHOOCHEE 90 13
2 Cassie Munnelly (SEZ) PRECISION 88 11.5
2 Josie Bateman (SZ) McNamaras Hugaduck 88 11.5
4 Don Parrish (NSWZ) Kit 87 10
5 Chris Knight (NSWZ) Reprint 86 8.5
5 Trisha Shelton (SEZ) Jack 86 8.5

Novice

Judge: Greg Widderick | Horses: 253

1 Andrew Peterson (NSWZ) SNOWBOY 274 36
2 Molly Maloney (NSWZ) SEIANNA 217 0
3 Tim Carlill (NSWZ) Freedom 173 31
4 Bernie Brosnan (SEZ) Wynola Adagio 171 24.33
4 Haydn Lamb (SEZ) Stetson 171 0
4 Wayne ODonnell (BZ) MEGJARRA 171 24.33
7 Stephen Jarrett (NSWZ) MARNIES RETURN 170 20
8 Shane Randall (NSWZ) Junior 168 18

Res. Open (excl Maiden)

Judge: Errol Cooper | Horses: 100

1 Ben Ensby (NSWZ) Backwards Ni Key 177 0
2 Matthew McCormack (NSWZ) GOLDIE 176 24.5
2 Stephen Jarrett (NSWZ) LENA OAK 176 24.5
4 John OBrien (SEZ) ALMORA DENIS 175 19
5 Ron Dean (NSWZ) Special 174 8
5 Stephen Jarrett (NSWZ) HONEY LENA 174 8
5 Tim Carlill (NSWZ) Freedom 174 8
C/O Stephen Jarrett (NSWZ) LENA OAK 24 28

Res. Open (Open Only)

Judge: Errol Cooper | Horses: 29

1 Josie Bateman (SZ) Bluey 92 26
2 Mark McCormack (NSWZ) LUCY 89 24
3 Craig Sheppard (SEZ) DONRICA MISS DIOR 85 21
4 Anna Hudson (NSWZ) BILLS STYLISH CUTTER 83 14.5
4 Kerry OReilly (SEZ) Confessor 83 14.5
6 Billy Sheppard (SEZ) EBONY 82 3
6 Tim Carlill (NSWZ) Caralta Rocket 82 3
C/O Craig Sheppard (SEZ) DONRICA MISS DIOR 23 0

Ladies

Judge: Greg Widderick | Horses: 53

1 Trisha Shelton (SEZ) SHERRY 176 6
2 Josie Bateman (SZ) McNamaras Hugaduck 109 5
3 Wendy Parrish (NSWZ) Lightoak 86 4
4 Tanya McIvor (SEZ) FLETCHERS REGAL ANNIE 83 3
5 Annaleise McDonald (NSWZ) Hogans Nicole 81 1.5
5 Hannah Byrnes (NSWZ) HILLCREST PALEFACE 81 1.5

Juvenile

Judge: Errol Cooper | Horses: 41

1 Ben Lisetto (NSWZ) FLICK 109 6
2 Jack Copeland (NSWZ) Barnooa Haley 88 5
3 Carlee Thomas (NSWZ) Sienna 85 3.5
3 Kimberley ODonnell (BZ) Melinda 85 3.5
5 Mac Sheppard (SEZ) DONRICA MISS DIOR 84 2
6 Tom Carlill (NSWZ) Caralta Rocket 80 1

Junior

Judge: Errol Cooper | Horses: 14

1 Elsie Maloney (NSWZ) SEIANNA 87 0
2 Hannah Widderick (SEZ) Lets Dance 21 0
3 Blake Yager (NSWZ) Major 20 0
3 Charli Sivewright (NSWZ) Axle 20 0
3 Charlie Toms (SEZ) Cat Call 20 0
6 Casey-Lee Shelton (SEZ) Jack 19 0
6 Georgia Hollis (NSWZ) Dash N Spin 19 0